Zimní dovolená

Jen 5 900 m od chalupy se nachází známý ski areál Olešnice, kde se kromě 2 sjezdovek nachází i dětský vlek a dětský koutek. Součástí areálu je půjčovna a servis, lyžařská škola i restaurace. Více informací najdete na https://www.ski-areal.cz/cz

Pouhých 2 700 m od chalupy se nachází další ski areál Hodonín u Kunštátu. Dvě pomy a délka svahu 600 m, dětský lanový vlek a škola lyžování – zkrátka ideální místo, kde se Vaše děti mohou učit lyžovat. Samozřejmostí je půjčovna i možnost občerstvení přímo v areálu, parkování zdarma. Více informací najdete na https://skiareal-hodonin.cz/index.php

Dále se v okolí Prosetína nachází několik dalších menších lyžařských skiareálů – Hluboké u Kunštátu (10 km), Kovářová (13 km), Nutrie (20 km), Věžná (22 km), Dalečín (23 km), Jimramov (28 km).

Běžecké stopy začínají již nedaleko od chalupy, 44 km běžeckých tratí se nachází v okolí nedalekého skiareálu Olešnice. Celoročně udržované jsou pak v Bystřici nad Pernštejnem (směr Nové Město na Moravě nebo Dalečín, Jimramov). Vysočina aréna u Nového města na Moravě a její zázemí vč. celoročně udržovaných běžeckých tratí, kde se pravidelně poměřují domácí i světový biatlonisté a biatlonistky, je od chalupy vzdálena 32 km.

Sáňkování nebo bobování je možné na svazích kousek od domu. A pokud si chcete zabruslit nebo zahrát hokej, v okolí je několik rybníků nebo místní koupaliště, které se během chladných zim promění na přírodní kluziště. A pokud si chcete postavit sněhuláka nebo se jen tak vydovádět ve sněhu, můžete využít rozlehlou zahradu vedle chalupy.