O Chalupě

Chalupa se nachází na Vysočině, v obci Prosetín u Bystřice nad Pernštejnem, v nadmořské výšce 548 m n. m na území přírodního parku Svratecká hornatina. Chalupa je vhodná především pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří touží po odpočinku s možností pestrého aktivního vyžití. Její okolí nabízí krásnou přírodu, zajímavá turistická místa a kulturní památky. V zimě jsou v okolí udržovány běžecké stopy a snadno dostupných je několik sjezdovek. Zkrátka ideální místo pro odpočinek a načerpání nové energie.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 20 osob v 6 ložnicích.

Ložnice a pokoje:
Užitná plocha nemovitosti je 420 m² a chalupa nabízí ubytování v 6 - ti prostorných ložnicích s celkovou kapacitou 20 - ti lůžek včetně přistýlky a dětské postýlky. V chalupě se nachází obývací pokoj a šest ložnic. Tři ložnice se nachází v přízemí. Ve dvou z nich je manželská postel s možností přistýlky nebo dětské postýlky, ve třetím pokoji jsou dvě patrové postele. Další tři ložnice se nachází v patře. Ve dvou z nich je manželská postel a 2 samostatná lůžka, ve třetím pokoji je patrová postel a samostatné lůžko.

Sociální zařízení:
V přízemí chalupy jsou dvě koupelny s umyvadlem, sprchovým koutem nebo vanou a WC. Dále je zde jedno samostatné WC s umyvadlem. V patře je třetí koupelna s umyvadlem, sprchovým koutem a WC.

Vytápění:
Chalupa je vytápěna automatickým plynovým kotlem v možné kombinaci s kotlem na dřevo. V obývacím pokoji je možnost přitápění si krbovými kamny na dřevo.

Doprava, parkování:
Hned za chalupou na uzavřeném parkovišti jsou 3 parkovací místa. Další parkovací místa jsou přes ulici před domem.

Stravování

V chalupě se nachází kompletně vybavená kuchyně pro přípravu jídel a společné stravování (plynový sporák, varná deska, horkovzdušná trouba, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, rychlovarná konvice, kávovar, toustovač, veškeré nádobí a kuchyňské potřeby, 2 velké a 1 malá lednice s mrazákem). Ve stodole je možnost využití grilu s udírnou. V blízkosti objektu cca 100 m je obchod s potravinami.

Vybavení chalupy

V chalupě je k dispozici wi - fi. V obývacím pokoji je TV se satelitem. V koupelně je automatická pračka.

Na zahradě je nadzemní kruhový bazén o průměru 4,88 m s možností využití tepelného čerpadla na ohřev vody. Pro děti jsou zde dále k využití pískoviště, houpačky, lezecká stěna a domeček se skluzavkou. V obci je work - outové hřiště a tenisový kurt (pronájem 50 Kč/hod).

 

Výlety, atrakce, zábava

Léto:

Zdejší krajina je vhodná pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Hrad Pernštejn - jeden z nejhezčích hradů v ČR (15km), krásná zřícenina hradu Zubštejn (12km), zřícenina hradu Pyšolec (12km), zřícenina hradu Dalečín (23km), zřícenina hradu Aueršperk (15km), Vírská přehrada (14km), rozhledna Karasín (19km), rozhledna Horní les (14km), nádherné vyhlídky Klubačice (12km) a Hraběcí stolek (9km), jeskyně Blanických rytířů (13km).

V okolí spousta značených turistických tras a cyklostezek. U Vírské přehrady se nacházejí 2 lezecké trasy - via ferraty Vír.

Olešnice na Moravě (5km) - Modrotisková dílna, Muzeum strašidel, Muzeum historických vozidel.

Bystřice nad Pernštejnem (13km) - Lanové centrum Siesta, Sportovní areál - bowling, bazén, tenisový areál, centrum Eden – ráj interaktivní zábavy.

Kunštát (12km) – Zámek Kunštát a zámecká zahrada, kostel sv. Stanislava, galerie Kunštátské keramiky, tenisové kurty, atletický areál, fotbalové hřiště.

V obci Sejřek možnost jízdy na koních. Paintball mezi Lesoňovicemi a Bystřicí nad Pernštejnem. Lanový park Domanín, kajaky a rafting v korytu Svratky.

Westernová městečka Boskovice (26km) a Šiklův mlýn (25km), strašidelný zámek Draxmor (21km).

Moravský kras – unikátní CHKO (42km).

Hobby: houbaření - pravé hřiby v lese kousek za domem. Houby tady nehledáme, ale sbíráme :-)

Možnosti koupání: volně přístupné místní přírodní koupaliště Prosetín - Čtyři Dvory, koupaliště Olešnice, bazén Bystřice nad Perštejnem, koupaliště Bystřice nad Perštejnem, koupaliště Smrček, Domanínský rybník, rybník Dalečín, lom Dolní Rožínka, Skalský rybník, vodní nádrž Letovice, přehrada Křetínka, koupaliště Šiklův Mlýn, koupaliště Lysice, koupaliště Letovice, koupaliště Březová nad Svitavou, přírodní koupaliště Nové Město na Moravě.

Blízká lyžařská střediska: Ski areály - Olešnice na Moravě, Hodonín u Kunštátu, Karasín, Kovářová, Nutrie, Hluboké u Kunštátu, Věžná, Dalečín.

Turistické cíle v okolí: Vodní nádrž Vír.

Zima:

Sáňkování možné na svazích kousek od domu (cca 300m). Bruslení - místní koupaliště (1900m).

V blízkém okolí se nachazí spoustu menších lyžařských areálů (Olešnice na Moravě, Hodonín u Kunštátu, Karasín, Dalečín... ). Běžecké stopy začínají již nedaleko od chalupy, celoročně udržované v Bystřici nad Pernštejnem (směr Nové Město na Moravě nebo Dalečín, Jimramov).

Možnosti koupání: koupaliště Olešnice, koupaliště Smrček, vodní nádrž Letovice, přehrada Křetínka, bazén Bystřice nad Perštejnem, koupaliště Bystřice nad Perštejnem, koupaliště Lysice, koupaliště Letovice, rybník Dalečín, Domanínský rybník, lom Dolní Rožínka, koupaliště Březová nad Svitavou, Skalský rybník, koupaliště Šiklův Mlýn, koupaliště Černá Hora.

Blízká lyžařská střediska: Olešnice, Hodonín u Kunštátu, Hluboké u Kunštátu, Kovářová, Nutrie, Karasín.

Prosetín - tipy na výlet